Priekinių Ir Galinių Stabdžių Suporto Gedimo Požymiai

Stabdžių suportas – tai yra vienas iš stabdžių sistemos elementų, kurio pagrindinė funkcija yra užtikrinti automobilio stabdymą. Suportas, kuris yra montuojamas virš stabdžių disko, „prilimpa“ prie stabdžių kaladėlių kiekvieną kartą, kai yra nuspaudžiamas stabdžių pedalas. Stabdymo efektyvumas ir stabdymo kelio ilgis priklauso nuo stabdžių kaladėlių, suporto būklės ir kitų stabdžių sistemos savybių. Stabdžių sistemos veikimo principas – paspaudus stabdžių pedalą, kaladėlės tvirtai prispaudžia stabdžių diską – tokiu atveju automobilio rato stebulė sustoja, o kartu sustoja visas automobilis. Suportai yra surenkami iš atskirų detalių, todėl kai susidėvi įvairūs suporto elementai, tokiu atveju galima įsigyti naują detalę ir pataisyti sugedusį suportą.

Stabdžių suporto gedimo požymiai:

Automobilių savininkai žino, kad stabdžių kaladėles reikia reguliariai keisti, tačiau retas pagalvoja, kad taip pat reikia patikrinti stabdžių suportus. Nusidėvėjęs stabdžių suportas gali sukelti daugybę skirtingų gedimo požymių. Nors stabdžių suportai turėtų tarnauti visą automobilio eksploatavimo laiką, tačiau kartais ši svarbi stabdžių sistemos dalis gali sugesti. Pagrindiniai sugedusio stabdžių suporto požymiai:

  • Automobilis traukiasi į vieną pusę:

Tokia problema atsiranda tada, kai yra užstrigęs stabdžių suportas, kuris pats savaime neįsitraukia atgal. Dėl šios problemos stabdžių kaladėlė yra nuolat prigludusi prie stabdžių disko ir tempia rotorių. Kai rotorius tempiasi, transporto priemonę pradeda traukti į tą pusę, kurioje yra įjungti stabdžiai, nes dėl pažeisto suporto tos pusės ratas važiuoja lėčiau nei kitos pusės.

  • Vilkimas:

Kai stabdžių suportas prilimpa, stabdžių kaladėlės yra prispaudžiamos prie rotoriaus net tada, kai koja nėra ant pedalo. Ši trintis sukelia tempimo pojūtį, o jausmas panašus į stabdymą, išskyrus tai, kad bandote važiuoti, o ne sustoti. Gali atrodyti, kad kovojate su savo automobiliu vien tam, kad judėtumėte į priekį.

  • Sumažinta stabdymo galia:

Kai kuri nors stabdžių sistemos dalis, įskaitant stabdžių suportą, yra sugedusi, galite pastebėti sumažėjusią stabdymo galią ir pailgėjusį stabdymo kelią. Kaskart, kai sumažėja stabdymo galia, padidėja tikimybė patekti į avariją, todėl labai svarbu kuo greičiau išspręsti visas atsiradusias stabdžių problemas.

  • Netolygus stabdžių susidėvėjimas:

Kai suporto slankiklio kaiščiai pradeda prilipti, galite pastebėti netolygų stabdžių kaladėlių susidėvėjimą. Kartais šią problemą gali sukelti ir užstrigęs stūmoklis. Bet kuriuo atveju stabdžių kaladėlė yra iš dalies uždėta ant stabdžių disko ir velkasi išilgai rotoriaus, todėl susidėvėjimas vyksta greičiau ir netolygiai. Dėl blogų stabdžių suportų stabdžių kaladėlės dažniau degs, o tokiu atveju atsiranda dūmai iš automobilių stabdžių.

  • Nutekantis skystis:

Stabdžių skystis turi likti rezervuare nepaliestas, tačiau retais atvejais reikia jį papildyti. Kai stabdžių suportai yra sugedę, galite pastebėti stabdžių skysčio nuotėkį, nes suportus įjungia hidraulinis skystis. Kai suportai užstringa, galite pastebėti nuotėkius iš oro išleidimo varžto arba stūmoklio sandariklio – ieškokite šlapios alyvos dėmės, esančios ant žemės padangos vidinėje pusėje.

  • Minkštas stabdžių pedalas:

Įstrigęs suportas gali sukurti “minkštą” stabdžių pedalą, t.y. tokią situaciją, kai stabdžių pedalą spausti yra labai lengva. Šią situaciją gali sukelti nutekėjęs stabdžių skystis, perkaitusios stabdžių kaladėlės arba linijose esantis oras. Be to, užstrigęs suportas gali sukurti daugiau tarpo tarp rotoriaus ir kaladėlės, o tai gali sukelti keistą stabdžių pedalo pojūtį.

  • Keisti garsai:

Kai stabdžių suportas stringa, galite išgirsti keistų garsų. Jei sulūžtų suporto laikiklis, galite išgirsti daug triukšmo. Be to, tokiu atveju rato stabdžiai gali užsiblokuoti. Taip pat galite pastebėti panašius garsus, kai stabdžių kaladėlės yra blogos. Didžiausias skirtumas yra tas, kad šis triukšmas girdimas net tada, kai stabdžiai nenaudojami. Jei suportas nebūna pataisomas, tokius atveju gali susidėvėti stabdžių kaladėlės ir rotoriai, todėl gali sklisti metalo šlifavimo garsas.

  • Nenormalūs kvapai:

Kai suportas užstringa, jis nuolat spaudžia stabdžių kaladėles, kurios pradeda kaisti. Jei išlipę iš automobilio pastebėjote degančios cheminės medžiagos kvapą, tai gali būti dėl sulūžusio suporto arba jo dalies.