Variklio alyvų standartai:
Dabartinėje rinkoje variklinėms alyvoms apibūdinti naudojami trys standartai:
1. ACEA standartas:
Tai yra Europos automobilių gamintojų asociacijos (pranc. „Association des Constructeurs Européens Automobile“) standartas. Tai kokybės rodiklis, kurį lemia raidė ir skaičius (pvz., A1). Raidė nurodo variklio tipą:
- A: alyva, skirta benzininiams varikliams;
- B: alyva, skirta automobilių dyzeliniams varikliams;
- C: lengviems varikliams su kataliziniais konverteriais arba kietųjų dalelių filtrais;
- E: komercinėms transporto priemonėms ir sunkvežimiams.
Skaičius nurodo konkrečias alyvos savybes.
ACEA 2016 apibrėžia:
- 3 kategorijų deriniai benzininiams ir dyzeliniams varikliams: A3/B3, A3/B4, A5/B5;
- 5 kategorijos transporto priemonėms su taršos kontrolės įtaisu: C1, C2, C3, C4, C5;
- 4 kategorijos komercinėms transporto priemonėms ir sunkvežimiams E4, E6, E7, E9, iš kurių dvi skirtos transporto priemonėms su taršos kontrolės įtaisu: E6 ir E9
2. SAE standartas:
Šis standartas, kurį nustatė Automobilių inžinierių draugija, apibūdina alyvos klampumo laipsnį. Jis nurodytas ant alyvos pakuotės, priekyje, ir žymimas – 00w00.
3. API standartas:
Įsteigtas Amerikos naftos instituto, produktas klasifikuojamas pagal kelis kriterijus: sklaidos galią ir apsaugą nuo nusidėvėjimo, oksidacijos, korozijos ir ploviklių. Standartas susideda iš dviejų raidžių: S – benzininiams varikliams arba C – dyzeliniams varikliams. Antroji raidė nurodo alyvos veikimą. Kuo „toliau“ raidė yra abėcėlėje, tuo aukštesnė alyvos kokybė. Pavyzdžiui, SH alyvos našumas bus mažesnis nei SN alyvos. Norėdami sužinoti jūsų transporto priemonei reikalingą standartą, peržiūrėkite transporto priemonės vadovą arba gaukite patarimų iš profesionalo.