Kaip Sulankstyti Laivelį?

Greičiausiai sunkiai rastume žmogų, kuris nebuvo kada nors lankstęs origami iš popieriaus. Origami – tai yra įvairūs lankstiniai iš popieriaus, pvz., laiveliai, lėktuvėliai, paukščiai ir kita. Origami lankstymas yra įdomi veikla tiek suaugusiems, tiek vaikams, nes tokiu būdu yra lavinama jų fantazija ir ugdomas kūrybiškumas bei protinė veikla. Norint sulankstyti popierinį laivelį jums nereikia daug medžiagų, o pats lankstymo procesas yra puiki veikla, kurią lengva užbaigti. Popierinio laivelio lankstymo grožis yra tas, kad užduočiai atlikti reikia tik vieno popieriaus lapo ir jūsų miklių pirštų. Lankstydami popierių ir kruopščiai jį formuodami, per kelias minutes galite pagaminti puikiai atrodantį origami laivelį. Kad jums būtų lengviau, pateiksime išsamią nuoseklią instrukciją, kaip sulankstyti popierinį laivelį.

Origami laivelio lankstymo eiga:

1. Sulenkite 21,5 cm x 28 cm popieriaus lapą per pusę.

Padėkite popierių vertikaliai ir sulenkite iš kairės į dešinę, kad jo kampai susidurtų. Galite naudoti paprastą baltą spausdintuvo popierių arba origami popierių. Išilgai popieriaus padarykite tvarkingą ir tiesią lenkimo liniją. Norėdami sustiprinti lenkimo liniją, dar 3 – 4 kartus perbraukite pirštu žemyn.

2. Išskleiskite popierių, pasukite 90 laipsnių kampu ir vėl perlenkite per pusę.

Šiuo metu popierius turi gulėti horizontaliai. Sureguliavę popierių, sulenkite iš kairės į dešinę. Šis sulenkimas sukurs naują lenkimo liniją lapo centre.

 3. Apverskite popierių taip, kad lenkimas atsidarytų link jūsų.

Tada sulenkite viršutinius kampus link popieriaus vidurio, palikdami 2,5 – 5 cm vietos apačioje. Įsitikinkite, kad linijos sutampa su centrine lenkimo linija. Sulenkite išilgai kraštų, kad pritvirtintumėte. Naudokite anksčiau padarytą lenkimo liniją, kad sureguliuotumėte iš kampų atsirandančias lenkimo linijas.

4. Pakelkite popieriaus apačią, kad sulenktumėte jį prie abiejų pusių.

Paimkite popieriaus apačioje esantį atvartą ir sulenkite jį prie 2 sulenktų trikampių apačios. Apverskite popierių ir padarykite tą patį su atvartu kitoje pusėje. Taip bus pagaminta popierinė skrybėlė. 2 lenkimo linijos turi sutapti viena su kita. Patarimas: kai ketinate sulenkti antrąją pusę, pirmąjį lenkimą naudokite kaip atskaitos tašką.

5. Paimkite apatinius kampus ir sulenkite.

Vienoje popieriaus pusėje suimkite už stačiakampio kampų, išsikišusių virš trikampio. Užlenkite šias popieriaus dalis palei trikampio kraštus ir suglauskite taip, kad jos ten liktų. Tada sulenkite apatinius atvartus aplink trikampio kraštus ir atgal link savęs.

6. Trikampį paverskite kvadratu.

Paimkite trikampį, pasukite jį 45 laipsnių kampu, tada pirštais atidarykite trikampio apačią. Švelniai ištraukite popierių, kol jis pasidarys kvadrato formos. Įsitikinkite, kad apatiniai trikampio kampai susilenkia vienas ant kito ir tampa apatiniu kvadrato kampu. Sulenkite popierių išilgai kraštų, kad jis liktų kvadrato formos.

7. Sulenkite apatinius kraštus.

Išdėstykite popierių taip, kad apatiniai rombo taškai galėtų užsilenkti aukštyn. Sulenkite 1 kampą, sulygiuodami su viršutiniu kampu. Tada apverskite popierių ir padarykite tą patį į kitą pusę. Rombo apačia turėtų būti popieriaus dalis su papildomomis lenkimo linijomis.

8. Dar kartą konstruokite trikampį į kvadratą.

Kaip ir praėjusį kartą, paimkite trikampį, pasukite jį 45 laipsnių kampu, tada pirštais atidarykite naujojo trikampio apačią. Sulenkite popierių išilgai kraštų, kad jis liktų kvadrato formos. Apatiniai kampai susilygins ir taps apatiniu kvadratinio rombo tašku.

9. Ištraukite trikampius kvadrato šone.

Pradėkite nuo rombo viršaus ir švelniai atitraukite abi puses, kad linija, einanti per rombo vidurį, išsiskleistų. Atlenktų kraštų apačią suglauskite, kad valtis būtų kiek tvirtesnė. Jums gali tekti pakelti trikampį rombo viduje, tuo pačiu atitraukiant abi puses. Stenkitės, kad rombo viduje esantis trikampis laikytųsi tiesiai į viršų, nes tai bus jūsų laivelio „stiebas“.