Kaip Nupiešti Paukštį?

Paukščiai yra mūsų natūralios aplinkos dalis. Jų grožis suteikia ramybės jausmą tiems, kurie juos stebi. Jų galima rasti visose pasaulio vietose ir galima rasti įvairių spalvų, formų bei dydžių. Piešiant paukštį, reikia užfiksuoti paukščio prigimties esmę. Plunksnos, akys, kojos ir snapas yra labiausiai pastebimi bet kurio paukščio bruožai, o radus bruožą, kuris apibrėžia paukščio prigimtį, jūsų piešinys atgis. Nesvarbu, ar piešiate kolibrį ar strutį – visa esmė apie tai, kas daro tą paukštį gražų. Nuo pagrindinių formų ir linijų iki tikroviško atspalvio – šioje pamokoje išmoksite žingsnis po žingsnio nupiešti ir nuspalvinti paukštį.

Kaip nupiešti paukštį žingsnis po žingsnio:

  • 1 skyrius – Pagrindinės paukščio formos:

Paukščiai būna įvairių formų ir spalvų, tačiau daugumą jų galima supaprastinti iki apskritimų, linijų ir trikampių. Piešimui naudokite pieštuką ir atlikite šiuos veiksmus:

1 žingsnis – nubrėžkite šakos eskizą Paukščiai visada tupi ant šakų, todėl mes naudosime tiesias linijas su nedideliais kampų skirtumais, kad nubrėžti savo šaką paukščiui.
2 žingsnis – nupieškite kiaušinį Tai bus mūsų paukščio kūnas, todėl padarykite jį tokio dydžio, kokio norite, bet palikite šiek tiek vietos virš galvos ir žemiau uodegos.
3 žingsnis – nubrėžkite apskritimą Nubrėžkite apskritimą, perdengantį trečdalį jo kiaušiniu, kurį nupiešėte ankstesniame žingsnyje. Tai bus mūsų paukščio galva. Kadangi mūsų paukštis ilsėsis ant šakos, kaklas nebus ištemptas.
4 žingsnis – nubrėžkite dvi linijas Nubrėžkite horizontalią liniją per galvos vidurį ir vertikalią liniją per kūno ir galvos centrą. Tai bus mūsų akių, snapo ir kojų gairės.
5 žingsnis – nubrėžkite apskritimą Dabar, tarp dviejų galvos gairių, nupieškite mažytį paukščio akies apskritimą.
6 žingsnis – nupieškite koją Nubrėžkite nedidelę kojos liniją, kaip parodyta paveikslėlyje, ir įsitikinkite, kad ji baigiasi arti šakos.
7 žingsnis – nupieškite kitą koją Nubrėžkite mažą liniją kitai kojai. Ji neturi būti visiškai simetriška kitai, nes šaka yra kampuota.
8 žingsnis – nubrėžkite dvi elipses Ant kiekvienos kojos pagrindo nupieškite elipses, kurios bus nagų pagrindas.
9 žingsnis – pridėkite nagus  Ant kiekvienos kojos pridėkite tris nagus, kaip parodyta paveikslėlyje. Šie nagai sugriebs šaką, todėl jie turi būti šiek tiek išlenkti.
10 žingsnis – nupieškite snapo pagrindą  Ištrinkite gaires ir nubrėžkite liniją nuo kiaušinio viršaus iki taško, kur jis kerta jūsų gaires. Pridėkite dvi eilutes, formuojančias mažus trikampius, kaip parodyta paveikslėlyje.
11 žingsnis – nupieškite snapo viršų Tą patį padarykite su snapo viršūne, bet padarykite trikampius šiek tiek didesnius.
12 žingsnis – pridėkite du trikampius Prie akių pridėkite du mažus trikampius ir ištrinkite gaires.
13 žingsnis – pridėkite šnerves Pridėkite horizontalią „V“ formą, kaip parodyta. Kitas nebus rodomas dėl galvos kampo.
14 žingsnis – pridėkite dešinįjį sparną Sparnai paslėpti už kūno, nes paukštį piešime iš priekio. Naudokite išlenktą formą, kad pavaizduotumėte sparnus.
15 žingsnis – pridėkite kairįjį sparną  Tą patį padarykite su kairiuoju sparnu. Įsitikinkite, kad formos sutampa kūno pagrindo viduryje.
16 žingsnis – pridėkite uodegą Naudodami ilgą elipsę nubrėžkite paukščio uodegos formą. Dabar ištrinkite gaires ir persidengiančias linijas ir pasiruoškite kitam veiksmui.
17 žingsnis – nubrėžkite paukščio figūrą Kadangi paukščio kūnas padengtas plunksnomis, naudosime minkštus kampus, tarsi pieštume kailį. Nubrėžkite išorinę snapo dalį ir pažymėkite nosį.
18 žingsnis – nupieškite vieną koją Naudodami cilindrines formas suteiksime paukščio kojoms ir pirštams apimties, o nagams naudosime smailias formas. Jei abejojate, kaip tai padaryti, peržiūrėkite paveikslėlį.
19 žingsnis – nupieškite kitą koją Pakartokite 18 žingsnyje nurodytus veiksmus kitai kojai.
20 žingsnis – nupieškite akį  Naudodami organines linijas, nubrėžkite paukščio akį.
21 žingsnis – pridėkite kaklą Paukščio galva ir kūnas turi skirtingas plunksnų grupes, kurios taip pat yra skirtingų spalvų. Norėdami rasti atskyrimą, nubrėžkite liniją, einančią per galvos ir kūno susikirtimo taškus, ir nubrėžkite plunksnų eskizą, kaip parodyta.
22 žingsnis – pridėkite plunksnų prie kojų Plunksnos taip pat dengia kojas, todėl galite aplink jas pridėti mažų minkštų raštų.
23 žingsnis – nupieškite šaką Dabar apibrėžkite šakos kontūrą, pridėdami kai kur iškilimų, kad suteiktumėte jai tikroviškesnę formą.
  • 2 skyrius – Kaip nuspalvinti paukštį:

Norėdami nuspalvinti paukštį galite naudoti grafito miltelius ir minkštą šepetį. Paukščio galvą ir akis nuspalvinkite tamsiau, o naudodami plunksnų piešimo techniką, pridėkite mažas plunksnas prie paukščio galvos. Didesniu plunksnų piešimo technikos mastu padarykite plunksnas ant viso paukščio kūno. Tegul tamsiausios paukščio vietos bus tamsiausios, o baltos – šviesiausios. Snapas ir kojos turi tamsiausias vertes, užpildykite juos keliais grafito sluoksniais ir šiek tiek spauskite tas vietas, kur šviesa nepatenka. Tada nuspalvinkite šaką ir pridėkite akcentų. Nuspalvinkite šaką, šiek tiek pakreipdami pieštuką ir pridėkite tekstūros. Tikimės, kad šiandien išmokote ko nors naujo ir dabar turite aiškesnį supratimą, kaip piešti ir šešėliuoti paukštį.