Kaip Gauti Slaugos Lovą?

Slaugos lova – tai yra funkcinė slaugos lova, naudojama slaugant ligonius namuose arba specialiose slaugos įstaigose. Tokios lovos gali būti mechaninės, reguliuojamos rankomis, arba elektrinės, reguliuojamos valdymo pultelio pagalba. Jei turite ligonį namuose, tokiu atveju slaugos lova gali būti nemenka pagalba jį slaugant. Slaugos lova taip pat palengvina slaugos procesą, be to suteikia komfortą ligoniui, tačiau gauti slaugos lovą gali atrodyti nemenkas iššūkis. Taigi, pateikiame keletą aspektų, kuriuos privaloma žinoti norint gauti slaugos lovą į namus.

Kas gali gauti slaugos lovą?

Jei manote, kad funkcinę slaugos lovą gali gauti bet kas, tai klystate. Slaugos lovą į namus gali gauti tie asmenys, kuriems yra nustatytas nuolatinės slaugos poreikis arba paliatyviosios pagalbos poreikis. Tai nustato gydantis arba šeimos gydytojas. Jei asmenims yra nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, tokiu atveju norint gauti slaugos lovą reikia pateikti “Specialiųjų poreikių nustatymo” pažymą. Jei asmenims yra nustatytas paliatyviosios pagalbos poreikis, tada norint gauti funkcinę slaugos lovą reikia pateikti išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a). Šioje formoje turi būti nurodyta, kad asmeniui yra nustatytas paliatyviosios pagalbos poreikis bei reikalinga slaugos lova. Tokiu atveju slaugos lova centro specialistų arba kurjerių tarnybos darbuotojų gali būti pristatyta į ligonio namus nemokamai. Kai lova tampa nebereikalinga centro darbuotojai taip pat nemokamai gali paimti lovą iš jūsų namų ir pristatyti atgal į centrą.

Ką reikia žinoti norint gauti slaugos lovą?

  • Slaugos lovą galite pasiimti patys:

Tokiu atveju gausite išardytą dalimis slaugos lovą ir ji tilps į lengvąjį automobilį.

  • Už kai kurias slaugos lovas reikia mokėti:

Už automatiškai reguliuojamą lovą reikia sumokėti vienkartinę įmoką: jei lova nauja – kiek daugiau nei 70 Eur, jei lova pakartotinai naudota – kiek daugiau nei 30 Eur. Tačiau dalis įmokos (apie pusė įmokos) gali būti grąžinama, jei automatiškai reguliuojama slaugos lova yra grąžinama centrui per 12 mėnesių.

  • Slaugos lovą galima nusipirkti ir išsinuomoti:

Centras tokių paslaugų neteikia, tačiau yra kitų įmonių, kurios parduoda naujas arba naudotas slaugos lovas arba jas nuomoja. Naudotą automatiškai reguliuojamą lovą galima nusipirkti už 400 Eur. Tuo tarpu nauja, įvairias funkcijas turinti slaugos lova gali kainuoti nuo 600 iki 900 Eur.

Kaip išsirinkti slaugos lovą?

Renkantis funkcinę slaugos lovą turite atkreipti dėmesį į keletą aspektų:

  • Slaugos lovos gali būti mechaninės arba automatinės:

Nors mechaninės lovos yra pigesnės, tačiau jas reguliuoti turėsite patys. Tokią lovą patartina rinktis tik tokiu atveju, jei ligonį slaugysite trumpą laiką. Elektrinė arba automatinė lova yra kur kas funkcionalesnė ir patogesnė, nes ją gali reguliuoti ir pats ligonis valdymo pultelio pagalba. Be to, tokia slaugos lova turi daugiau funkcijų, pvz.: pakeliamas galvugalis, reguliuojami nugaros ir šlaunų atramų kampai ir pan.

  • Slaugos lovos gali būti naujos arba naudotos:

Naudotos slaugos lovos yra pigesnės, tačiau jų problema gali būti ta, kad tokios lovos neturi garantijos ir pogarantinio aptarnavimo paslaugos. Naujos slaugos lovos yra brangesnės, tačiau esant gedimui, jos gali būti pataisytos nemokamai, nes turi garantiją.

  • Slaugos lovos privalo turėti apsaugas šonuose:

Tai yra svarbu tam, kad ligonis neiškristų iš lovos ir būtų saugus.

  • Slaugos lova privalo turėti ratukus ir stabdžius:

Ratukai leidžia lengvai pakeisti slaugos lovos vietą namuose, nes ją galima lengvai transportuoti. Stabdžiai yra būtini, norint stabilizuoti lovos padėtį.

  • Slaugos lova gali turėti pasikėlimo rankeną:

Tai yra svarbu tada, kai ligoniui yra sunku pačiam atsisėsti. Be to, pasikėlimo rankena gali būti naudojama ir kaip treniruoklis atsisėdant-atsigulant.