Kaip Vadinasi Mergvakario Šokis?

Mergvakaris – tai vakarėlis tik moterims, o ypač tai moteriai, kuri ruošiasi ištekėti. Mergvakaris taip pat gali būti vadinamas mergaičių vakaru, kuris yra skirtas nuotakai, kuri kitą dieną tuokiasi. Dabar mergvakariai dažnai yra rengiami likus keliems mėnesiams iki pagrindinio renginio – vestuvių, tačiau renginio esmės tai nekeičia. Nuo neatmenamų laikų buvo švenčiami mergvakariai, tačiau tuometinės ir šiuolaikinės tradicijos itin skiriasi. Mergvakarį gali sudaryti bet kas – nuo šampano gėrimo ir dovanų dovanojimo, iki pokalbių ir šokių šokimo. Daugelis kultūrų turi savo papročius ir dauguma jų sutelkia dėmesį į nuotakos šventę prieš vestuves bei dovanų, kurios būtinos nuotakos kraičiui, dovanojimo.

Mergvakario tradicijos – šokiai:

Tiek tuometiniais, tiek šiuolaikiniais laikais mergvakariai neapsieina be šokių, nors jie itin skiriasi. Kai kuriais atvejais mergvakario šokį šoka būsima nuotaka, kitais atvejais pamergės. O šiais laikais ypač būdinga, kad tiek nuotaka, tiek jos pamergės kartu mokosi šokti mergvakario šokį. Tai yra savotiška mergvakario praleidimo idėja, nes šį šokį galima pasilikti sau, “tarp mergaičių”, arba pašokti per vestuves visiems svečiams.

Lietuvių liaudyje mergvakario šokis yra vadinamas “apliñkiniu”. “Apliñkinis” – tai yra lietuvių liaudies vestuvinis šokis, kuris gali būti šokamas įvairiu tempu poromis, dažniausiai polkos žingsniu, o muzikinis metras 2/4. Pagal vestuvių meto apeigų pobūdį “apliñkinis” gali būti mergvakario, prikeltuvių, marčpiečio ir vestuvių pabaigos, arba išpirkimo. Šį šokį šokti pradeda piršlys ir svočia, tada įsijungia pabroliai ir pamergės, po to nuotaka ir jaunikis, kurie yra suvedami į porą.

Šiais laikais mergvakario šokis neturi nei vieno bendro pavadinimo, nei vieno bendro šokio stiliaus ar žingsnelių. Yra daug šokių studijų, kurios teikia mergvakario šokio mokymo paslaugą, o jūs galite pasirinkti tiek dainą, pagal kurią šoksite, tiek šokio stilių. Galite šokti Lotynų Amerikos ritmu alsuojantį šokį, Burleską, taip pat pagal asmeninius pageidavimus sukurtą šokio choreografiją.